Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 
sipka

Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace

Archiv

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH NADAČNÍHO FONDU KLÍČEK.

RYCHLÉ AKTUALITY NAJDETE NA NAŠÍ FACEBOOKOVÉ STRÁNCE.


Pozvánka na Tříkrálový koncert

Leden 2018 : Opět se sešel rok s rokem a my vás – tak jako vždycky touto dobou – zveme na náš tradiční Tříkrálový koncert, kterým se každoročně symbolicky loučíme s časem Vánoc a vstupujeme nového roku, plného nových dobrodružství. Koncert se koná v neděli 7. ledna 2018 od 16:00 ve vytápěném kostelíku sv. Františka z Assisi v Praze 4, v ulici U Habrovky.
Náš Tříkrálový koncert vlastně není koncert v pravém slova smyslu, ale spíš společné zpívání tradičních i méně známých koled, zakončené setkáním nad čajem, kávou, cukrovím a vánočkou. Každý z příchozích dostane malý zpěvníček, aby texty koled nemusel lovit z paměti. Přijďte, rádi vás uvidíme! Pozvánku si můžete stáhnout ZDE.

Pozvánka na Adventní koncert

Prosinec 2017 : Zveme vás na náš tradiční adventní benefiční koncert - tentokrát se uskuteční ve středu 13. prosince od 18:00kostele Sv. Kříže v Praze Na Příkopě.
Vystupte z předvánočního shonu a přijďte si poslechnout krásnou a povznášející hudbu W. A. Mozarta, J. S. Bacha, P. Ebena, J. A. Seelinga, C. Francka v podání Pražského pěveckého studia, řízeného Janem Frankem, i sólových interpretů - Renaty Jandové, Hany Žárové, Miroslava Žáry, Jana Janského, Petra Graua, Anežky Beščecové a dalších.
Pozvánku s programem najdete pod TÍMTO ODKAZEM.
Těšíme se na Vás!

Seminář s Deborou Vilas

Listopad 2017 : Ve čtvrtek 16. listopadu vás zveme na diskusní seminář s americkou herní specialistkou Deborou Vilas – uskuteční se ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí 4/10 v Praze od 16:00 do 18:00 hodin.
Máte-li čas, přijďte si povídat o herní práci s dětmi v nemocnici i o tom, jak může hra rodičům a dětem prospět v rozvíjení vzájemných vztahů a jak lze pomocí svobodného a tvořivého přístupu vzdorovat tlakům přetechnizovaného světa.
Vstup volný, tlumočení zajištěno, pozvánka s podrobnějšími informacemi ZDE.

Pozvánka na Den otevřených dveří - změna termínu

Říjen 2017 : Zveme vás na letošní Den otevřených dveří do našeho respitního hospicového domu Malejovicích – bude spojený i se skromnou narozeninovou oslavou Klíčku a proběhne v sobotu 2. prosince 2017 (nikoli 9. 12., jak bylo ohlášeno původně).
Pozvánku s programem najdete ZDE - v první prosincovou sobotu můžete z Malejovic učinit třeba cíl svého předvánočního výletu.
Ať bude počasí jakékoli - deštivé, blátivé, větrné či mrazivé - zveme vás na dobrý čaj či grog do útulného tepla malejovického domácího krbu! Přijďte si poslechnout harmonikáře Samuela Rašku, naučit se, jak se plete vánočka a zdobí medové perníčky, nebo ochutnat speciální dýňovou polévku...

Mše s táborovými písničkami

Říjen 2017 : Ve středu 11. října v 18:00 hodin bude za Klíček a za naši práci sloužena mše sv. v kostele sv. Kříže v Praze Na Příkopě. Přesná adresa je Na Příkopě 856/16, Praha 1 – kostel stojí v samém centru Prahy, na rohu ulic Na Příkopě a Panská, naproti pasáži Myslbek. Z Václavského náměstí je to co by kamenem dohodil, blízko jsou stanice metra Můstek a Náměstí Republiky.
Na mši zveme i ty, kdo obvykle do kostela nechodí: nebude to “obyčejná” mše (to ostatně není žádná), ale celou ji budou doprovázet písničky z našich táborů.
Máte-li čas a chuť, přijďte společně s námi poděkovat a poprosit – nebo si třeba jenom zazpívat, rádi vás uvidíme.

Klíček funguje už 26 let

Říjen 2017 : Počátkem října jsme si připomněli – ještě ne oslavili, oslava teprve přijde – 26. narozeniny Nadačního fondu Klíček.
Každé narozeniny jsou důvodem k vděku a výzvou k přemítání: o tom, co máme za sebou i o tom, jak co nejlépe plout dál neznámem, které se rozprostírá před námi.
Mnozí z vás možná vědí, že bychom tu část cesty, kterou jsme už ušli, rádi zachytili a zmapovali v knížce. Pracujeme na ní už více než rok a snažíme se shromáždit hezké a zajímavé fotografie, dokumenty a vzpomínky – máte-li něco, čím byste do knížky mohli a chtěli přispět, prosíme ozvěte se nám.

Kolem motolské ubytovny...

Říjen 2017 : Zanedlouho uplyne rok od smutného okamžiku, kdy jsme – z velmi rozpačitě zdůvodněného rozhodnutí současného pana ministra zdravotnictví a tehdejšího (i budoucího – a vlastně i skrytě stávajícího) ředitele motolské nemocnice, Miloslava Ludvíka – museli vystěhovat námi spravovanou svépomocnou ubytovnu, která rodinám hospitalizovaných dětí sloužila 23 let.
Víme, že služba, jakou jsme rodičům nabízeli, dnes v Motole chybí, a nepřestáváme hledat způsoby, jak ji znovu oživit. Jedním z nich je i nové jednání s vedením nemocnice – k tomu ostatně vyzývá i Usnesení, které přijal Senát Poslanecké sněmovny poté, kdy v dubnu projednal petici za zachování naší ubytovny.
První takové jednání se (z naší, žel nikoli z motolské, iniciativy) uskutečnilo 20. září a jako pozorovatel se jej zúčastnil i senátor za Prahu 5, pan Václav Láska. Zastupující ředitel, dr. Budínský, nás vyzval, abychom zformulovali svou představu o budoucí spolupráci, a my jsme následně nemocnici zaslali tento shrnující dopis.

Pozvánka na letní tábor

Červen 2017 : Náš letošní letní tábor pro děti, které na jiný tábor jet nemohou nebo nechtějí (třeba kvůli nějaké své zdravotní či jiné životní těžkosti), proběhne v Malejovicích od 15. do 29. července.
Tábory pořádáme od roku 1992 a jsou v mnohém netypické - nestojí na soutěživých hrách (i když ani těm se tak docela nevyhýbáme), děti si s sebou mohou na tábor vzít, koho chtějí, a naší hlavní snahou je, aby všem účastníkům bylo společně hezky a aby pro ně společně strávený čas byl odpočinkem, obohacením a inspirací.
Více informací naleznete TADY, přihlášku pak ZDE. Přihlásit se lze i telefonicky na čísle 775 204 109 nebo e-mailem na adrese klicek@klicek.org.

Informace našim dárcům
Únor 2017 : V neděli 12. února jsme svěřili poště poslední várku potvrzení našim dárcům. Pokud jste tedy v loňském roce na naši práci přispěli finanční částkou 1.000,- Kč a více, a žádné potvrzení jste od nás nedostali, prosíme, ozvěte se nám co nejrychleji. U některých dárců nemáme kompletní adresu, na příspěvcích zaslaných složenkou bývá jméno dárce často nečitelné, některé zásilky s potvrzením mohla zatoulat pošta. Potvrzení samozřejmě rádi pošleme i na dary nižší než 1.000,- Kč, u těchto nižších částek však potvrzení vystavujeme na vyžádání.

Pozvánka na Tříkrálový koncert

Leden 2017 : Už řadu let pořádáme se začátkem nového roku Tříkrálový koncert - společné zpívání známých i méně známých koled, jímž se symbolicky loučíme s dobou vánoční a odvážně vstupujeme do nového roku.
Srdečně všechny zveme do malého dřevěného kostelíka sv. Františka z Assisi v ulici Na Habrovce na Praze 4, kousek od stanice metra Budějovická.
Letos se koncert koná v neděli 8. ledna od 16.00 hodin.
Kostel je vytápěný, všichni příchozí dostanou malý zpěvníček a možná i trochu cukroví.
Vstupné je zcela dobrovolné, pozvánku si můžete stáhnout ZDE.

Vánoční Svižník 2016

Prosinec 2016 : Krátce před Štědrým dnem jsme za našimi příznivci a podporovateli vypravili další číslo nepravidelného nadačního zpravodaje Svižník. Protože Svižník odchází na více než pět tisíc adres, snažíme se samozřejmě co nejvíce snížit cenu poštovného - zpravodaj proto rozesíláme jako obchodní psaní, což ale znamená, že všechny zásilky musíme napřed roztřídit podle příslušných poštovních uzlů a svázat do balíčků. Tomu předchází mnoho hodin strávených plněním obálek a nalepováním štítků - nálada svižníkových brigád trochu připomíná atmosféru při někdejším draní peří, jen jde o úkony poněkud rozmanitější a logisticky náročnější.
Nejnovější Svižník si můžete přečíst TADY.


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-17 Nadační fond Klíček