Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

AKTUALITA 2015
 
Nově vybavená ubytovna - dar od společnosti
Horizon Holding

Spolupráce s izraelskou developerskou společností Horizon Holding (skupina Horizon Holding je spojením dvou mezinárodních společností - Shikun & Binui Real Estate Development a Shiran R/E Holdings –, a celá je pak součástí větší skupiny Arison Investments) trvá již několik let – poprvé jsme se s jejími zástupci a zaměstnanci setkali na jaře 2012 v Malejovicích, kam tehdy přijeli na celodenní brigádu.

Letos ovšem nabídnutá pomoc nabyla vskutku nepřehlednutelných rozměrů a jejím výsledkem byla úplná renovace naší skromné svépomocné rodičovské ubytovny v motolské nemocnici v Praze: společnost Horizon Holding zakoupila nový nábytek včetně postelí a komod, novou kuchyňskou linku, sušičku i televizi – a zaměstnanci (a to i ti nejvýše postavení) pomohli s vyklizením a odvozem starého nábytku a montáží toho nového.

Renovace ubytovně velmi prospěla – vždyť třeba postele sloužily rodičům plných dvaadvacet let; tehdy nám je ochotně věnovala firma Nový Interiér z Říčan, která je vyráběla (jen nás mrzí, že tyhle pohodlné a bytelné válendy svého výrobce přežily). I další nábytek, zejména rozkládací křesla a skříně, už dospěl za hranici své životnosti.

Nová ubytovna je útulná a světlá a my doufáme, že se v ní rodičům bude bydlet pohodlněji než doposud a že bude rodinám nemocných dětí dál dobře sloužit jako spolehlivé zázemí a bezpečný přístav.

Dar v podobě nově vybavené ubytovny byl Klíčku slavnostně předán v pátek 13. března 2015 a velké události se kromě generálního ředitele skupiny Horizon Holding pana Yishaye Furmana a představitelů společnosti Shikun & Binui, pánů Moshe Lahmaniho a Ofera Kotlera, zúčastnila mimo jiné i předsedkyně správní rady nadřízené společnosti, Arison Investments, paní Efrat Peled, a také paní Cassie Arisonová – dcera zakladatelky a majitelky celé společnosti, paní Sharon Arisonové.

Sharon Arisonová už léta myslí na to, aby zaměstnanci jejích firem vnímali svět s citem pro ty, kdo potřebují pomoci; z její iniciativy se také už od roku 2007, vždy v polovině března, koná Good Deeds Day, tedy "Den dobrých skutků", do nějž se letos zapojilo už téměř milión lidí v různých částech světa – a díky podpoře poskytnuté Klíčku se součástí tohoto hnutí stala i Česká republika.

Na slavnostní předávání daru dorazila i paní Bronislava Urbánková – jedna z maminek, které ubytovnu pamatují ještě v jejích skromných počátcích, a dnes také naše kolegyně, aktivně působící ve Sdružení Klíček. Za Fakultní nemocnici v Motole přišel poděkovat náměstek ředitele, pan MUDr. Martin Holcát, MBA.

Atmosféru na ubytovně přibližuje následující výběr fotografií (všechny pocházejí z archivu Horizon Holding, na fotogalerii z našich snímků se můžete podívat ZDE).


V tomto malém pokojíčku bývají často rodiny s dětmi – vhod tak přijde rozkládací postel. Nová válenda, nová postel, nová komoda, nové křeslo...Největší pokoj dostal nové postele... ... a také nové židle.Společná kuchyňka je malinká - a teď úplně prokoukla! Nová linka, vitrína, lednice. Slavnostní den – pátek 13. března. Ještě mašli na sušičku, hosté tu budou za chvilku...Chystá se symbolické předání darů – včetně bavlněných ručníků a televize, která bude mít své místo v kuchyňce... Nechybí občerstvení - toto jsou výborné kremrolky a Míša řezy od naší pomocnice, Míši Sejkorové....a toto jsou znamenité moravské koláče od paní Anděly Slavíčkové; podporovatelkou Klíčku je od samých jeho počátků. Vše je připravené a nachystané na svém místě, vzácná návštěva dorazí během pár okamžiků.Medvídek s letáčky z klíčkovské kampaně "Nezůstat sám" – a sněženky z malejovické zahrádky. Paní Vladimíra Vacková z Horizon Holding s náměstkem ředitele motolské nemocnice, MUDr. M. Holcátem.Návštěva je tu: paní Peled, pan Kotler a pan Lahmani se vítají s panem náměstkem Holcátem. Pan náměstek děkuje společnosti Horizon Holding za poskytnutý dar "pro blaho pacientů", děkuje i Klíčku za jeho práci.Ještě společná fotografie... ...a jde se na prohlídku pokojů.Vzájemné představování - zcela vlevo paní A. Slavíčková. Paní Arison a paní Peled v rozhovoru se spoluzakladatelem Klíčku, J. Královcem.Zevrubná společná prohlídka zrenovované ubytovny... ...a vysvětlování situace rodičů v českých nemocnicích.Vyprávíme o tom, jakou změnou ubytovna v posledních několika dnech prošla... ...a tuto proměnu dokumentujeme i albem plným fotografií.Paní Peled si vše se zájmem prohlíží... ...a ostatní hosté zrovna tak.Přáli jsme si ubytovnu zútulnit - snad se to povedlo. Společná fotografie s dalším velkým darem – novou sušičkou.Je čas pomalu se rozloučit. Děkujeme!Kuchyně je jako ze škatulky... ...ať dobře slouží! O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-15 Nadační fond Klíček